Op. Dr. İsmet Kartal – Bilge Hastanesi
op. dr. ismet kartal

Op. Dr. İsmet Kartal

Yönetim Kurulu Başkanı

Alanında tecrübeli doktorumuzun bilgileri aşağıdadır.

hakkında

07.02.1950 Trabzon Yomra doğumlu. Trabzon Tevfikbey İlkokulunu bitirdi. Yomra Ortaokulu mezunu olarak da Trabzon Lisesi’ni her devre iftiharla geçerek tamamladı.

Üniversite giriş imtihanlarında aldığı puanla Türkiye’nin bütün fakültelerine girebilecek durumda iken, aynı yıl (1968) İstanbul Teknik Üniversitesi’ne, ODTÜ, MTA, Burslu İngiltere Yüksek Kimya Mühendisliğini kazandı. Tercihini İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesine kullandı. 1974’de mezun olup Şavşat Sağlık Ocağı hekimi olarak heyecanla halkına hizmete başladı.

Bir yıl içinde Sağlık Bakanlığı ihtisas imtihanının Cerrahi Bölümünü 5. sırada kazandı. Haydarpaşa Numune Hastanesi 1. Cerrahide ihtisasını tamamlayıp başarılı bir imtihanla uzman oldu.

Uzman olarak Kayseri Devlet Hastanesi’nde rotasyonda bulundu. Daha sonra 1980’de Turhal Devlet Hastanesi Başhekimliği ve 1983’de Hava Harp Okulu (Yeşilyurt) sağlık kurulunda cerrahi uzmanı olarak çalıştı. 1984’ de Sakarya Devlet Hastanesi Başhekimliği ile meslek hayatının yoğun çalışma sürecine başladı. O hep zoru seçti ve o zoru hep başardı. Binlerce zor ve farklı ameliyatlar yaptı. Bölge halkının takdirini kazandı. Zor ve komplike ameliyatlar ona daima güç ve heyecan verdi. Bu güç ve heyecanla da kızının ismini taşıdığı ‘‘Bilge’’ Hastanesini kurarak mesleğinin zorluklarını aynı heyecanla kendi hastanesinde uygulamaya devam etti.

Aile şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yaparken görevinin gereksinimlerini de zevkle yürütmeye devam etmektedir.

Yabancı diller ve sertifikalar

Yabancı diller;

İngilizce

Doktora soru sorun

    Doktorun sağlık yazıları

    Eklenecek

    Doktorun bilgilendirici sağlık videoları

    tr_TRTürkçe